רפובליקת בנענע

טבע עדן מרקט, חנות טבע באור יהודה
סקירה
מאת:יעל ו-rord10:39 2-4-2007
טבע עדן מרקט נמצאת ברחוב המסגר 8, איזור התעשיה הישן של אור יהודה. זו חנות טבע ענקית, עם שפע של מוצרים אורגניים ולא אורגניים שמתאימים לשוחר הבריאות המצוי (וגם לאנשים שחושבים שוופלים אורגניים זה בריא).
המקום עצמו נחמד מאוד לטיבעונים מבחינת מבחר המוצרים שניתן לקנות (אם כי יש שם גם בשר וחלב אורגנים). מבחינת מחירים - חבילה של 1 ק"ג קינואה שהיתה זולה יותר מקינואה רגילה שקונים בסופר, מה שדי הפתיע. בשאר הדברים לצערי לא היו עוד הפתעות והמחירים של המוצרים האורגנים היו יותר יקרים מאלו של סופר רגיל, אם כי פה ושם יש מציאות, שהעלות הנוספת היא יחסית זניחה. למשל גרעיני חמניה קלופים, פלפלים אדומים וזנים מסוימים של תמרים. אפשר גם למצוא שם את הנקניקים של טבע-דלי וכאמור את הסייטן.

אבל בהשוואה לחנות טבע סטנדרטית, המקום מנצח בענקה. מחירים בדרך כלל זולים באופן מובהק מהמקבילות התל אביביות הקטנות - מן הסתם בזכות העובדה ששכר הדירה שלהם מאוד זול והם קונים בכמויות גדולות.
מלבד המחיר, מה שהכי טוב שם זה שאפשר למצוא שם פשוט הכל!
היו הרבה מאוד מוצרים שבהם הפרש המחירים בין חנות טבע רגילה לטבע עדן מרקט הגיע אפילו ל 20%. יש הרבה דברים שמשתלם לקנות שם.
עם זאת, צריך לשים לב. לא כל דבר יותר זול. צנצנת סילאן למשל להפתעתנו עלתה יותר מהמקבילה שלה בשופרסל. ויש גם מוצרים רגילים ששם יותר זולים, למשל תה אדום של ויסוצקי עלה שם 17.5 ש"ח. מוצר זהה בשופרסל עלה לי 22.5 ש"ח, ובבאר שבע הוא עולה 20.5 ש"ח.

מצד שני, קשה להתאפק ולא לקנות את כל מה שרואים, זו ממש חנות טבע ענקית. יצאתי משם בנזק של כ-450 ש"ח (אבל יש לי עכשיו אספקה לכשלושה חודשים במוצרים מסוימים, אולי קצת יותר - ולפחות 100 ש"ח מהקניה זה הגיינה נשית).

המסקנה שלי - מי שגר רחוק וצורך את המוצרים האלה באופן קבוע, משתלם לו לעשות אחת לחודשיים-שלושה נסיעה מיוחדת ולקנות כמויות גדולות.


קישורים נוספים: