רפובליקת בנענע

חנויות טבע בתל אביב
סקירות וקישורים
מאת:M, bonbonyetta, silkיקי_22:37 6-12-2006
ניצת הדובדבן נמצאת בככר רבין בתל אביב (מול מה שהיה פעם הבורגראנץ', נדמה לי)ליד קולנוע גת. (מצטערת אינני יודעת כתובת מדויקת אך זה ממופה אצלי בראש ללא כתובת).
לא נראה לי שיש חניה צמודה, זה רחוב אבן גבירול. אני תמיד מגיעה עם אוטובוס 18 אך מגיעים גם קווים נוספים.
החנות גדולה, מסבירה פנים (לבקש את מנהלי החנות פחות המוכרים באם מבקשים באמת עצה), המבחר גדול מאד. ניתן למצוא דברים ומוצרים שבאמת אין במקומות אחרים, וגם שאין בבתי טבע אחרים. בעלי החנות לפעמים גם מראים רצון להביא במיוחד למישהו מוצרים שאין להם בחנות, לא תמיד, תלוי כנראה אם נראה להם שזה יימכר לעוד.
בחנות יש למכירה אם אינני טועה "עוף אורגני", מה שקוראים. זה בעיני החסרון הכמעט יחידי שלה. פעם הערתי אפילו על כך לבעלי החנות.
החסרון הנוסף שהיא אינה זולה ואם אנשים כמונו באים לשם, ויש שם הרבה דברים שאנו רוצים, ואנו קונים כי אין במקום אחר, אנו יוצאים כל פעם, כמוני בפעם האחרונה, ב"פשיטת רגל" קלה.
ככלל, אני מאד מנסה למצוא מוצרים בשווקים, בסופרים ברשתות גדולות. גם שם ניתן בהחלט למצוא מוצרים טובים לנו (טחינה גולמית משומשום מלא למשל, ירקות, פירות, טופו, קטניות, פיצוחים (לא מומלח לא קלוי ועוד).
בכל זאת, אם לא מוצאים שם יש דברים רבים.
בכללי, בהחלט מומלץ. לא מצאתי מקום טוב יותר , למרות החסרונות.


סילק: "101 טעמים"
החנות "101 טעמים" בדיזנגוף פינת פרישמן: היא די דומה לניצת הדובדבן, מורכבת מ-3 קומות - קומת הכניסה, קומה אחת למטה שמכילה עולם שלם של תבלינים, קטניות, דגנים, פירות וירקות ועוד (הקומה הזו מזכירה את מגוון המוצרים בניצת הדובדבן אם כי נראה לי שבניצת יש עושר מעט גדול יותר), וקומה מינוס שתיים שמציעה למכירה כלים (לדוגמא סירי קדרה מחרס).

בקינג` ג`ורג`, בין פינת דיזנגוף לפינת הנביאים, קיימת חנות טבע נחמדה ומסבירת פנים. אני לא יודעת אם יש בה הכל, אבל אפשר לקבל עצה טובה והנחיות.מיקי: פרטים נוספים
בתי טבע בדפי זהב:http://www.d.co.il/h-c40030056-e0-p0-l0/
מזון - מוצרי טבע וצמחונות בדפי זהב: http://www.d.co.il/h-c24800-e0-p0-l0/

מה שקרוב אלי ואני מכירה:
ביו-טבע (גם של טבע ספורט קסטל) - ארלוזרוב 62 תל אביב
טבע ספורט קסטל - אבן גבירול 71 תל אביב
ניצת הדובדבן - אבן גבירול 58 תל אביב
החנות הגדולה בפסאז` הוד בדיזנגוף פינת פרישמן, לא מצאתי את שמה או כתובתה המדוייקים.קישורים נוספים: