רפובליקת בנענע

חנויות טבע בירושלים
איך קוראים להן, איפה הן נמצאות, מה הן מציעות ואיך המחירים - סקירת חנויות טבע, תבלינים ואוכל אקזוטי בירושלים
מאת:haleth19:56 26-11-2006
בירושלים יש המון חנויות טבע. באמת.
איכשהו זה נראה שבאשר נלך, נמצא חנות שמתהדרת במוצר טבעי או עשרה. אבל אני אתרכז בחשובות שבהן ואתעלם מאלה שמוכרות הרבה תוספי מזון ומעט מזון אמיתי.

ניצת הדובדבן
רחוב כנפי נשרים 22, גבעת שאול, 02-5330235
חנות גדולה ובה היצע מרשים של דגנים, קטניות, אגוזים, פירות יבשים, ירקות אורגניים, לחמים, שמנים, פסטות מקמח מלא, חטיפים, גבינות סויה וכל מה שיכול להיכנס, ולו בדוחק, תחת הכותרת ``מוצרי בריאות``, כולל תרופות טבעיות, סבונים, ספרים וקלטות הדרכה לרוחניות אינסטנט.
מזמן לא הייתי שם, אבל המחירים היו סבירים. ההיצע הגדול נוח, והמוכרים יודעים מה יש בחנות ובשביל מה זה טוב.
קשה למצוא חניה שלא בחניונים שבסביבה. קווים 11, 15 ו-35 מגיעים בתדירות טובה, ובסביבה יש מרכולי ענק, לטובת מי שרוצה לגמור את כל הקניות בנאגלה אחת.
יש סניף גם באזור התעשייה תלפיות, אבל מעולם לא ראיתי אותו פתוח, אז אני לא מתחייבת על כלום.

זמורה אורגני
רחוב אמציה 1, המושבה היוונית 02-5631951
מיקום אקסקלוסיבי יותר, והמחירים בהתאם. ההיצע מצומצם יותר מאשר בניצה ומתרכז יותר בקטע האורגני ופריטי יוקרה כאגר-אגר במחיר מזעזע, ופחות במוצרים יומיומיים.
חניה יש ברחובות הסמוכים, בשכונה הזו עדיף להגיע בשעות שכולם בעבודה. לרחוב עמק רפאים הסמוך מגיעים קווים 4, 14, 18 ו-24 בתדירות גבוהה.
ברחוב עמק רפאים אפשר למצוא הרבה מקומות רוחניים, למי שבקטע.
יש עוד סניף ברחוב נג`ארה 37, ואותו אני לא מכירה.

זימרת השדה
הרב הרצוג 69, 02-6787628
היצע מצומצם עד להדאיב, אפילו מש לא היה שם. לא בדקתי מחירים, אבל חניה יש בשפע וגם אוטובוסים - קווים 19, 31 ו-32.ועכשיו נעבור לשוק ולרחוב אגריפס, מון אמור
שוק מחנה יהודה כולו רווי בחנויות וכוכים ובהם קטניות, דגנים אגוזים ופירות יבשים, ואפילו פתיתי סויה. רק ללכת ולקנות. נטע, בהחלט אפשר לסייר בשוק מבלי להיתקל בסמטאות הדגים המתים ולהתמקד רק בדברים הטובים. ואפשר ללכת ישר לחנויות המתאימות שברחוב אגריפס, אבל אז מוותרים על הצבעים, הריחות והשוק
חניה יש בחניונים שבסביבת רחובות כי``ח ואגריפס, או בחניון הגדול מתחת לשוקניון, או בסמטאות שמסביב. כמעט כל קווי האוטובוס של ירושלים מגיעים לרחוב יפו שמעל לשוק.
נתחיל מלמעלה:

עולם הטבע
אגריפס 65, 02-6232101
במקום בו היתה ניצה המיתולוגית בטרם פרץ הסכסוך המיתולוגי לא פחות בין הבעלים שוכנת היום חנות טבע חדשה. המבחר מצומצם יותר אבל הוא כולל את כל מה שאנחנו צריכים. ככל שאני זוכרת, המחירים סבירים.

תבליני תבל
אגריפס 83, 02-6248943
לא חנות טבע, אבל הרי רובנו מתבלנים בחומרים קצת יותר מעניינים ממה שניתן למצוא בסופר.
מה יש שם: כל התבלינים הסטנדרטיים והסטנדרטיים פחות במצבי צבירה שונים; תערובות תיבול לאורז, פסטה וסלטים; פטריות מיובשות; חליטות מכל צמח אפשרי; צמחי מרפא; צנצנות בגדלים שונים לתבלינים ומרקחות; אבנים ועופרת נגד עין הרע ; ריחות וניחוחות משכרים
המוכרים ידענים ושולטים בחומר ויכולים לספק גם חוברת על צמחי מרפא. המחירים – שחיטה.
במרחק שתיים-שלוש חנויות מהם אפשר נמצאת מיני-משתלה ובה צמחי תבלין ומרפא במחירים חביבים.

טבע-נט
אגריפס 99, 02-6234859
מבחר מצוין כמו בניצה של של דגנים, קטניות, אגוזים, פירות יבשים, ירקות אורגניים, לחמים, שמנים, פסטות מקמח מלא, חטיפים, גבינות סויה וגרנולות, רק בלי הניו-אייג`. המוכרים מכירים את החומר והבעלים נמצא שם מדי פעם ואפשר לבקש ממנו להביא מוצרים חדשים. המחירים סבירים.
בהחלט מומלץ.

הבחירה הטבעית
אגריפס 111 (הבנין המקולל), 02-6223229
למרות השם, גם זו אינה חנות טבע אלא מאפייה למאפים מחומרים טבעיים – לחם, עוגות, עוגיות, פיתות, בייגלה, סמבוסק וצורות מאפה נטולות שם. אפשר למצוא אצלם מוצרים כחלת כוסמין מתוקה, סלוף חיטה מלאה, סמבוסק חיטה מלאה עם טופו ללא שמרים, וקרקר זעתר. כמובן שיש להם מוצרים נטולי גלוטן וללא ביצים.
http://www.natural-choice.co.il/


מזרח –מערב / באלאגן
שמואל ברוך 19 (לשעבר אגריפס 149) מול השוקניון 02-6230332
בכלל לא חנות טבע – למעשה, כאן תוכלו למצוא מונסודיום גלוטומט ביותר צורות וטעמים מאשר בכל מקום אחר, אבל מול המבחר הרציני של רטבי הסויה והצ`ילי אפשר לעמוד ולבהות די הרבה זמן.
ההיצע כולל כל מה שעובד זר יכול להתאוות לו, ולא משנה מאיפה הוא בא: ממרחים, רטבים, חטיפים, משקאות, שימורים, תבלינים, מרקים, אצות, פטריות, אטריות, חומץ, שמנים ומתוקים, בטעמים שבאמת נעים בין המזרח למערב. שם גם ניתן למצוא מבחר חביב של עזרי בישול לאוריינטליסט המתחיל – מחצלת גלגול, צ`ופ סטיקס, סלסלות אידוי ומתכונים מנויילנים, וגם את העיתון מנילה-תל אביב.
המוכרים באמת מכירים את המוצרים ואת מה שניתן לעשות איתם, הבעלים מוכנים לקבל הצעות למוצרים חדשים (ותודה על תמצית העישון שהבאתם!), המחירים נחמדים, משלוחים חינם והם גם מקבלים הזמנות לאירועים.

אתרים מצורפים:

  • חנויות טבע ומשווקים אורגניים באיזור ירושלים  • קישורים נוספים: