רפובליקת בנענע

תאנים - מסעדה צמחונית מיוחדת
אמיל בוטה 21, בית הקונפדרציה, ירושלים
טלפון: 02-6251967
א - ה 09:00 - 23:00, ו 09:00 - 14:30, ש 20:00 - רק אם יש הופעות

מאת:haleth12:39 18-11-2006
השבוע חגגנו ב``תאנים`` יום הולדת - טבעונית אחת ושני אוכלי בשר מושבעים. התלבטתי אם להמליץ על המסעדה משום שאחד מאיתנו הוא מסוג האנשים שלא מוכנים לאכול אוכל שאמא לא הכינה להם בילדות. כבר הייתי מוכנה לכרסם סלט עלוב בכל מסעדה שהם יבחרו, כשבמפתיע הבחור תפס מצב רוח פתוח לעולם, בחר בתאנים ולא הפסיק להלל את כל אשר בא לפיו. ואולי זה היה האוזו המשובח איתו הוא פתח את הסעודה
תאנים היא מסעדה צמחונית מיוחדת. משכנה הנוכחי הוא בבית הקונפדרציה, מבנה ירושלמי עתיק, עם נוף נהדר אל החומות וגיא בן הינום. במקום מתקיימים מופעים ייחודיים וכעת נערך בו פסטיבל העוד. קצת קשה למצוא את המקום, אבל שווה להתאמץ: ברחוב המלך דוד פונים ליד תחנת הדלק לרחוב בוטה (משכן הקונסוליה הצרפתית) וממשיכים עד לסופו. שם, על סף התהום, תראו שלט שמפנה ימינה לבית הקונפדרציה, ובסוף השביל שבין השיחים תראו את המבנה הנאה, את הדלת שידיתה מעוצבת כעלה תאנה, ואת המסעדה.

התפריט מגוון וכולל מנות בטעמים מארצות רבות, ועושה שימוש בחומרים פחות מקובלים במסעדות, ככוסמת. תוכלו למצוא שם מרק יפני, צ`ילי מקסיקני, תבשיל הודי וסלט גלילי, לצד מנות סטנדרטיות כפסטה וסלט יווני.
כל מה שאכלתי שם אי פעם היה טעים ומיוחד, אם כי תיבול יותר דומיננטי היה מאוד מתקבל בברכה.
אומנם מנות רבות מכילות חלב או ביצים, אבל המלצרים יודעים מה מכילות המנות וכיצד אפשר לטבען אותן. ובניגוד למסעדות ``צמחוניות``/חלביות - אין חשש דגים

שירות מצוין, שירותים נקיים, חניה בשפע.


סלט אינדונזי
כרוב לבן, בצל ירוק, נבטים, הרבה כוסברה וגזר, מתובל ברוטב סויה בהיר, ג`ינג`ר ובוטנים (כמובן).
מצוין.

המנה גדולה מהמוצג בתמונה - נזכרתי לצלם אחרי שכבר חיסלנו חלק...שיפודי ירקות שורש
במשרה שמן זית וטרגון. ניתן לקבל עם סלט או עם דגן - אנחנו בחרנו בדגן ודגן היום היה כוסמת. ירקות השורש הם קולורבי, סלק ובטטה אאל``ט.
מנה חביבה אך לא מדהימה. אבל יש לציין לשבח את הטבח על הכוסמת המשובחת שיצאה תחת ידו - אחת אחת, רכה בדיוק במידה הנכונה, וטעימה.מג'דרה של המהרג'ה
מנה מיוחדת וטעימה במיוחד, המכילה בורגול גס ועדשים עדינות עם צ`אטני אלוהי של בצל וג`ינג`ר. המנה מוגשת עם יוגורט מתובל, אבל כמובן שאפשר גם בלי.

אין מילים כמה שמצוין.חציל בלאדי בתנור
גם תאנים הצטרפו לטרנד החציל אפוי בטחינה, והם מתמודדים עם המנה בכבוד. החציל מוגש אפוי בשלמותו, עם שום אפוי ועם סלט. טעים ואסתטי.


קינוחים
את הקינוחים לא בדקתי הפעם וסביר להניח שרובם או כולם אינם טבעונים, אבל חברי התענגו מאוד על עוגת תפוחים. אני התענגתי על כוס תה עם נענע.

ברקע התמונה: אורות העיר העתיקה.התפריטהנוף
ביום המראה מרשים עוד יותר.


ותמונת בונוס:
צילום עתיק התלוי במסעדה.
מימין לאורחת הגמלים - גיא בן הינום, הלא הוא הגיהנום המקורי וכיום משכנו של הסינמטק.
למעלה מימין לשמאל - שער ציון, מגדל דוד ושער יפו.
משמאל - שכונת ימין משה ולימינה ברכת הסולטן.
קישורים נוספים: