רפובליקת בנענע

אילנה, מסעדה צמחונית ברעננה
אליעזר יפה 3, רעננה
מאת:rord17:12 10-9-2006
מסעדה צמחונית (חלבית) כשרה אבל גם לטבעונים לא תהיה בעיה להסתדר בה.

המנות שהוזמנו -

מנות ראשונה:
* סלט טבולה - בורגול, עגבניות, עשבי תיבול. מוגש עם יוגורט או טחינה ירוקה.
במקרה שלנו בחרנו, מן הסתם, בטחינה ירוקה. מנה גדולה יחסית ואם אתם לא אכלנים מדופלמים אז מומלץ אפילו להתחלק עם עוד בן אדם אחרת נסתמים די מהר.


מנות עיקריות:
* ספגטי ברוטב סיציליאני - ספגטי ברוטב עגבניות, חצילים ועשבי תיבול.
בסה"כ מנה טובה, אבל בהתחשב שכמעט כל שבוע שאני אוכל עם חברים בחוץ במסעדה בשרית ששם האפשרות שלי מסתכמת בספגטי אז די קשה להפיל אותי מהרגלים עם פסטה.

* ירקות מאודים - מוגשים עם אורז בר, ויניגרט בזיליקום ושומשום קלוי.
הרוטב בא בצד, לא שאלתי על מהות הרכיבים של הרוטב, אני כבר רגיל לוותר עליו. בכל אופן המנה עצמה מאוד טעימה. להבא אני רק צריך לזכור לבקש שישימו יותר שומשום, זה ממש משדרג את הטעם. כמו כן, גם האורז והירקות באו עם 0 מלח. לי זה דווקא היה מצוין, אבל לרוב השפוי אני ממליץ להכין את המלחיה, אלא אם כן, כמובן, משתמשים ברוטב שבא עם המנה.

* קינואה - עם פטריות ועדשים שחורות. מוגש עם סלט עלים ואגסים.
גם כאן הרוטב יוגורט בא בצד, כך שלטבעונים אין בעיה. גם הפעם קשה לי לתת סופרלטיבים על מנה שאני מכין בבית ואוכל אותה איזה 3 פעמים בשבוע אבל בסה"כ הרושם ממנה הוא חיובי ביותר.


קינוחים:
לצערי כל הקינוחים מכילים חלב או ביצים (גם הסורבה) כך שלא הייתה אפשרות לטעום מהם, אבל החברים שהזמינו מוס שוקולד עם קרמל וקרם ברולה לא נראו כסובלים באופן מיוחד...

* יש לציין לטובה כי המיצים, שנמכרים נסחטים במקום והם לא עוד איזה תרכיז פריגת מהול במים מ"מרכיבים טבעיים".


פרטים טכניים:
המסעדה יושבת על הפינה של רחוב אחוזה ואליעזר יפה, כך שדי קל לאתר אותה. אין חניה מסודרת ממש על המסעדה אבל אין בעיה למצוא כזאת ברדיוס של 50 מטר ברחובות שמסתעפים מאחוזה.

בסה"כ, בהחלט שווה ביקור חוזר.


קישורים נוספים: