רפובליקת בנענע

סיפור צמחו-בודהיסטי ~שזיף~
הנזיר ושאלת תם של ילד
מאת:מנסה12:14 4-9-2006
הצירוף של הודעות ושירשורים על קשיים של צמחוניות עם המשפחה ועם החברה הקרניבורית, יחד עם ביקורו של הדלאי לאמה בארץ, העלו בזכרוני ביקור במקום אחר.
רגע, לא להתרגז, זה קשור לצמחונות!
~סבלנות!~

לפני זמן מה שהיתי בכפר שזיף, משכנו של הנזיר טיך נהאת האן.
הוא לימד כל יום, כל יום בשתי שפות מתוך שלוש (אנגלית, צרפתית, וייטנאמית).
תחילת כל שיעור בסיפור לילדים, שישבו בשורות הראשונות. כאשר הסיפור הקצר הסתיים (ויש ילדים ומבוגרים ממש מכל העולם, ותרגום סימולטני לכ-7 שפות, כולל עברית), הילדים קמים ויוצאים לשחק בחוץ.
פעם בשבוע יש שעה שמוקדשת לשאלות אל הנזיר.
היה שם ילד כבן 8, שמישהו נתן לו בגדי נזיר והוא כל הזמן הסתובב איתם, שמח, משתולל, מאושר, ונראה לעיתים קרובות בחברת הנזיר שמאוד מאוד אוהב ילדים.
הילד הזה, אוסטרלי, שהה שם כל הקיץ (יש משפחות רבות שבוחרות לבלות כך את חופשת הקיץ שלהם, בכפר שזיף).
ובזמן השאלות הוא עלה לבמה ושאל:
"כשאחזור לאוסטרליה, ההורים של חברי הטוב יזמינו אותי לארוחת ערב, והם אוכלים בשר, ואני כבר לא רוצה לאכול חיות ולפגוע בחיות. איך אוכל גם להיות צמחוני וגם לא לפגוע באמא של החבר שלי, שתכין לכבודי צלי?

הנזיר החכם פנה לקהל וביקש הצעות. קודם כל מן הילדים, ואחר כך המבוגרים. הילדים אמרו: תודיע מראש, כדי שלא יופתעו, ועוד הצעות.
אחת הנזירות הציעה: תגיד להם שזה מאוד רע ואכזרי לאכול בעלי חיים ואתה לא רוצה להשתתף בזה.

ואז אמר הנזיר: אני חושב שאם תגיד דברים כאלה תשתרר אוירה לא טובה בארוחה, ואז לא יהיה נעים. הרי אינך רוצה לקלקל את האוירה.
אתה יכול להגיד להם כך: הייתי בכפר שזיף בצרפת והפכתי להיות צמחוני. אני כבר לא אוכל בשר. אבל אני מאוד שמח לאכול אתכם ומודה לכם על הארוחה.


ועוד הוסיף ואמר שיש אנשים שרוצים להציל את העולם בצדקתם ובדרך הם מקלקלים את האוירה הטובה במשפחה.
אם הדברים נאמרים בעדינות, ולא בשיפוטיות, במשך הזמן האחרים יתענינו, יתרשמו וימשכו אליכם וישאלו שאלות כדי להבין, ואז זה יהיה הזמן המתאים להסביר. לא להתקיף בזמן הארוחה...קישורים נוספים: