רפובליקת בנענע

איך להרגיל חתולים לאוכל צמחי
גיוון וסבלנות
מאת:fnord014:26 20-8-2006
חתולים אינם יכולים להתקיים על מזון צמחי בלבד, מבלי לקבל שורה של תוספים מרוכזים, שיוצרו במעבדה. מזונות מועשרים כאלה מיוצרים כיום על-ידי חברות אחדות.

פה בארה"ב מאוד קל להשיג אוכל טבעוני לכלבים ולחתולים (וגם לאנשים יש פה מוצרים נפלאים שאין בישראל). אוכל טבעוני לבע"ח אפשר להזמין באינטרנט ויש גם בכמה חנויות באזור שלנו. כללית אנחנו מחזיקים בבית כמה סוגים ומחליפים ביניהם לפעמים, כי כל יצרן משווק אוכל טבעוני שיש לו רק טעם אחד או לכל היותר שניים, וחתולים כידוע אוהבים גיוון.

כמה ימים אחרי שהתחלנו עם טבעון החתולים, הממזרים למדו למיין בפדנטיות את האוכל המעורבב ולאכול רק את הלא-טבעוני, אבל עם הזמן ההתנגדות שלהם יורדת.

לחתול מבוגר אסור בשום אופן להחליף בבת אחת את כל האוכל הקיים באוכל החדש. כדאי להתחיל בערבוב של בערך 20% מהחדש עם 80% מהאוכל הקודם, ובמשך כמה שבועות, או אפילו חודשים, להעלות בהדרגה את המינון.

אם בדרך מרגישים שהחתול מתחיל להתנהג בצורה שונה, מגלה סימני עצבנות וכיו"ב, לא כדאי לשחק איתו משחקי "מי יישבר ראשון" (רמז: זה לא יהיה החתול), אלא פשוט להקטין חזרה את המינון של האוכל הטבעוני, ואחרי כמה ימים של שקט שוב להעלות אותו בהדרגה, באיטיות ובסבלנות. עוד לא הגענו ל-100% תפריט טבעוני, אבל זה כבר נראה באופק. צריך סבלנות


קישורים נוספים: