רפובליקת בנענע

המציאות במשק אורגני
מצב החיות במשקים אורגניים אינו טוב יותר מאשר במשקים הרגילים: לקנות בשר אורגני ובכך להשקיט את המצפון זה התעלמות מהמציאות.
מאת:יש אלוהים יש סבל21:18 18-8-2006
התמונות שתראו עכשיו הם תמונות ממשק לגידול בשר אורגני של תרנגולי הודו ופטמים.
יצא לי להיות שם לפני חודש בערך, והתנאים שם היו מזעזעים. זה אחד המקומות הכי גרועים שיצא לי להיות בהם שבו מגדלים תרנגולים לבשר בכלל. והייתי בעשרות לולים "רגילים".
בלול של תרנגולי ההודו, כולם היו במצב כ"כ קשה שבקושי היו יכולים ללכת, התנשמו בכבדות כל הזמן, כמעט כולם היו פצועים באיזושהי מידה.
יש שם חצר, אבל הדלת מהביתן המחניק, הקטן, והמסריח שבו הם נמצאים הייתה סגורה. אבל זה לא משנה בכל מקרה, כי גם כשפתחו להם את הדלת שום תרנגול לא ניסה בכלל לצאת כי הם בקושי הולכים. אחד מהאנשים שם רצה להראות כמה טוב להם אז הוא ניסה להוציא אותם בכוח, ניסה לגרום להם לצאת ע"י בהלה וגם קצת ע"י מכות (לא חזקות, כנראה כי היינו שם) אבל גם זה לא עזר.
למרות שסופר לנו בגאווה כי הם מקבלים אוכל בריא וכי יש להם מספיק מקום לפי התקן האורגני, זה לא משנה בכלל כי התרנגולים האלו מעוותים בכל גופם, לא יכולים לזוז, פצועים וסובלים כל רגע מעצם קיומם.

לקנות בשר אורגני ובכך להשקיט את המצפון זה התעלמות מהמציאות. זה לשקר לעצמכם ולהפנות עורף לאותם בעלי-חיים שעוברים עינויים וסובלים.תמונות הפטמים לא נראות כ"כ רע מהסיבה הפשוטה שהן ממש ממש צעירות והגיעו לשם לפני שבוע או שבועיים.
הן נמצאות בצפיפות ממש גדולה והן עוד הולכות לגדול. זה היה ממש טירוף מה שהן עוברות שם.
אגב, מישהו יודע למה שמים להם מילון? ראינו הרבה חצאי מילונים שם.קישורים נוספים: