רפובליקת בנענע

תרופות סבתא לצינון
והעיקר הבריאות
מאת:אמנונימוס י.23:23 14-8-2006
לפני שנים, בתקופתי הפרה-טבעונית, השתתפתי בסיור צמחי מרפא עם ד"ר מינה פארן, אשר המליצה להכין סירופ נגד שיעול מתמצית צמחי קורנית המורתחת עם דבש עד לקבלת סירופ. מאז שנהייתי טבעוני, אני מכין סירופ זה, במקרה הצורך, עם דבש תמרים (סילאן). מומלץ מאד ונותנת תחושת הרגעה מיידית.

את הקורנית ניתן לקטוף בשדות או לקנות בחנויות טבע או תבלינים (אולי גם בין התבלינים בסופר). היא נקראת קורנית, או לחילופין "טימין", כאשר השם טימין ניתן לרוב לזן האירופאי והשם קורנית ניתן לזן המקומי.

ניתן למצוא בחנויות טבע או בבתי מרקחת סירופים טבעיים המבוססים על המרכיב הפעיל בקורנית, חפשי "טימול" או שמות דומים.

לפתיחת דרכי הנשימה אני ממליץ על תה זוטה לבנה (גם בגלל הטעם המדהים) ובכלל על תה חם.

גם אדי שמן אקליפטוס מסייעים לפתיחת דרכי הנשימה - לשים טיפה או שתיים על דש החולצה, על הכרית, במבער לשמנים אתרים או במכשיר אדים. בכלל - אדים יכולים לעזור, ממכשיר אדים, במקלחת או לנשום מעל קומקום או פינג`ן עם מים רותחים (להזהר לא להיכוות מהאדים).

כמובן לא לשכוח מהדברים שטובים כמעט לכל מחלה - הרבה שום וויטמין C. לשום יש תכונות אנטיביוטיות (נגד חיידקים) ואנטיויראליות (נגד וירוסים) ויכול לסייע כנגד מחוללי הצרות השונים.
ויטמין C מחזק את המערכת החיסונית. טוב לצרוך אותו ממקורותיו הטבעיים - לימונים ושאר פירות הדר, קיווי יפירות אחרים. זה מספיק כדי לקבל את הכמות היומית המומלצת, אבל כאמצעי ריפוי לתגבור המערכת החיסונית, מומלץ לקחת כמות גדולה יותר שקשה לקבלה ישירות מהמזון. לכן מומלץ למטרה זו לקחת (בנוסף לפירות) גם ויטמין C כתוסף מזון 1000-2000 מיליגרם ביום. הכמות המירבית המומלצת היא 5000 מיליגרם, אבל יש אנשים שגם בכמויות קטנות יותר הויטמין נוטה לעודד שלשול, לכן יש להגביל את הכמות בהתאם לנסיון. 1000-2000 מיליגרם זה סביר לרוב האנשים.
ויטמין C יכול לגרום גם קצת צרבת, מכיוון שמדובר ברכיב חומצי. ניתן להשיג ויטמין C לא חומצי שמונע אפשרות של צרבת.

ולסיום תרופות הסבתא, אוסיף גם תרופה בדוקה נגד כאב גרון - גרגור מים חמים עם מלח. מחממים מים - כמה שיותר חמים, כל עוד לא יגרמו לכווייה בפה, ממיסים מלח - שוב עדיף כמה שיותר מרוכז ומגרגרים. בסוף שוטפים במים נקיים את חלל הפה משאריות המלח. רופאה הסבירה לי פעם שמי המלח פורצים את דפנות התאים של החיידקים וכך מחסלים אותם.


קישורים נוספים: