רפובליקת בנענע

Humanature: חצי המלצה
בן יהודה 69, תל אביב
מאת:silk11:48 13-5-2006
אתמול ביקרתי לראשונה בבית הקפה האורגני Human Nature בתקווה להוסיף עוד מסעדות לסבב ולגלות טעמים חדשים. בקצרה, לא נפלתי.

המקום עצמו מעוצב יפה, נעים ומזמין. בזמן הסעודה שלנו גם ניגנה להקה בלייב מוסיקה נעימה ומוסיפה לחוויה, שלא השתלטה מדי על השיחה והאווירה.

אכלתי סלט ירקות עם קינואה שהיה נחמד אבל לא עוצר נשימה ולמנה עיקרית: טופו ברוטב טריאקי על מצע אורז עם ירקות שורש. המנה היתה טעימה למדי אבל ציפיתי ליותר. מרוח המקום ומתיאור התפריט, נראה שהם מאוד תופסים מעצמם ומנסים להיות סוג של גורמה. זה מתבטא גם בעיצוב המנות ובמרכיבים שלהן שמנסים להעניק נופך ייחודי ויוצא דופן. בפועל, המנה היתה נחמדה ותו לא. היא היתה טעימה, אבל אם תגידו לי שלא אוכל אותה שוב לעולם, אני לא אזיל דמעה.

שמתי עיני על עוד שתי מנות מעניינות שלא ניסיתי: קובה ממולאת גבינות עזים, סלק וירקות אחרים; ופסטה קרמבולה.

בתפריט באופן כללי יש ארוחות בוקר (מבוססות ביצים בעיקר, אבל גם אופציה למיזלי עם יוגורט) סלטים (כולם מיוחדים ולא סטנדרטיים), מנות ראשונות (מתוכן אני זוכרת קובה, חומוס אורגני), מנות עיקריות (טופו ברטבים שונים ולא זוכרת מה עוד), פסטות (אליו אוליו עם עגבניות שרי, פסטת הקרמבולה שמשלבת פירות וירקות, ועוד 2-3 פסטות). הפוקצ`ה הורסת.
יש גם כמה קינוחים שנראו טוב מאוד אבל ברחתי לפני שאתפתה להזמין אותם :-).
יש תפריט מיצים עשיר, בירות מיובאות ואף יין אורגני. התפריט כולו אורגני - מה שלא אורגני אין ("דיאט קולה?", המלצרית כמעט ירקה עליי, "זה לא אורגני").

המחירים גבוהים. מנה עיקרית עולה כ-45 ש"ח, שתייה קלה ומיצים נעו בין 14 ש"ח ל-20, ואילו הבירות עולות 28 ש"ח!

למרות ההסתייגות שלי, המקום שווה ביקור לפחות פעם אחת. האווירה מאוד נעימה והאוכל כן מפתה. שווה לנסות :-)קישורים נוספים: