רפובליקת בנענע

HUMANATURE - עד כדי כך היה טוב
תמי ניניו אוכלת צהריים ומזילה דמעות גיל
מאת:תמי ניניו12:16 20-3-2006
אז אחרי תקופה קצת לחוצה בעבודה שבגללה גם לא כתבתי, השבוע חזרתי לשפיות תעסוקתית בחצי משרה ואכלתי צהריים עם יעל במסעדה אורגנית צמחונית חדשה בבן יהודה, HUMANATURE שמה.

המקום מאד מוצלח והזכיר לי בלא מעט דברים את וירג'ין קפה, הי"ד. האוכל לא רק טעים בטירוף אלא גם מעוצב לעילא. מנות אסתטיות, צבעוניות, מוקפדות מאד. השירות מסביר פנים עד סחבקי, ואחת המלצריות הזכירה לי את ג'וזי כץ במבטא האמריקאי הכבד ובשפת הגוף המשוחררת שלה.

הדבר הרע היחיד שיש לי להגיד על המקום הוא שהמלצר הצעיר קרא ליעל ולי 'בנות' וכשנזפתי בו חשב שאני באה בטרוניה על חוסר הרשמיות. מה שמחיתי עליו בעצם היה השימוש במילה שמתארת ילדות כדי להתייחס לנשים בוגרות, מה שנשמע מתנשא ופטרוני במיוחד כשהוא נאמר ע"י ילד בן 20 לשתי מטרונות כבודות במיטב שנותיהן (נו, בסדר, שתי נשים בשנות השלושים לחייהן).

השיחה הערה שלנו נדמה כשהגיע האוכל והתחלפה במלמולי אממממ.. ואהההה... הכל היה נורא טעים. לא חשבתי שאוכל כל כך בריא יכול להיות גם כל כך טעים. בדרך כלל יש טרייד אוף ואני בוחרת בבריא, לפעמים אני מועדת ובוחרת בטעים. הפעם לא הייתי צריכה לבחור. אכלתי טופו טריאקי על מצע אורז בסמטי, שתיתי לימונענע בחיזוק ג'ינסנג (יש גם חיזוקי אכיניציאה וג'ינקו) וקינחתי בעוגת גזר ג'ינג'ר. דמעות גיל זלגו מעיניי, עד כדי כך היה טוב.

המחירים: לא זול ולא יקר. בטח ששווה לשלם ככה עבור אוכל כל כך טעים ובריא. יש מנות ללא גלוטן ואני כמעט בטוחה שהמקום מתאים גם לטבעונים. אני בהחלט בטוחה שגם לא צמחונים ייהנו בו, כמו יעל. בואו בהמוניכם, שלא יישנה מקרה וירג'ין קפה.

והערה אופטימית לסיום: לאחרונה אני מגלה המון מקומות צמחוניים לאכול בהם. איזה כיף שאני לא צריכה לשבת במסעדה בשרית ולהזמין את המנה הצמחונית היחידה בתפריט בעוד שותפיי לשולחן לועסים חיות מתות. כן יירבו.

קישורים נוספים: