רפובליקת בנענע

מטעמים דרוזיים
צימר, טעימות וחוויות ממקומות שצריך הנדברקס חזק כדי לגור בהם
מאת:לוליטה912:17 10-12-2005הצימר של משפחת סלאלחה בבית ג'אן
לפני שבועיים התארחתי בצימר בבית ג`אן והיה עשר.
העיסקה שלנו כללה ארוחת ערב וארוחת בוקר - דרוזיות כמובן.
אז קודם כל אציין את ארוחת הבוקר שהיתה משו משו: סלט ירקות וירקות חתוכים ופלחי אבוקדו וזיתים ופיתות מיוחדות וכמובן כל מיני חביתות ירק ולבנה וריבות מעשה בית ומחית תמרים וחוטי חלבה. הכל טרי ונפלא חוץ מהחביתה שאני שונאת אפילו להריח והלבנה החמוץ הזה שאני ממש לא סובלת.סלט חם של גריסים ועדשים
אבל בערב הקודם הוגשו לנו לפתיח כ-10-12 סלטים מעשה בית שהיו משו מיוחד באמת רובם. אבל אני רוצה לדבר רק על שניים מהם. אחד היה סלט חם של גריסים ועדשים וניסיתי לעשות בבית ולאחר ניסיון שני הצליח לי. וזה פשוט מאד:
כמויות לפי העין, בערך חצי וחצי.
מרתיחים קודם את הגריסים עד שהם רכים (בפעם הראשונה לא עשיתי את זה ולכן לא הצליח לי כי העדשים מתבשלים מהר מידי).
אחר כך מטגנים כמות טובה של בצל קצוץ דק בשמן בית משובח ורצוי ירוק ועכור מזיתים, וכשהבצל מטוגן מוסיפים את הגריסים והעדשים מלח ופלפל ומים לכיסוי הענין.
לאחר רתיחה מנמיכים את האש ומבשלים עד לריכוך העדשים. זהו. מגישים חם עם פטרוזיליה קצוצה מלמעלה. טעים טעים.

הסלט השני - לא הצלחתי לעלות על מרכיביו. הוא היה הכי טעים מהכם ולא רצו לגלות לי ממה הוא עשוי. זה נראה היה כמו בורגול שבור גס מבושל עם איזה ירק ירוק שהתפרק לגמרי וצבע את הכל בירוק בהיר. זהו. לא יודעת מה היה הירק ומה עשה את הסלט הזה ירוק. מי שמגלה שיגלה לי גם.איך מגיעים
מגיעים ברכב טוב שסוחב טוב טוב בעליות. רצוי 4X4, אבל כל אוטו טוב יצליח לטפס לגובה של כ-1000 מטר בזווית של כ-30 מעלות. בצידי הדרך ניתן לראות כניסות לחניות פרטיות של אנשים בזוויות של 45 מעלות וגם יותר מזה. צריך הנדברקס חזק כדי לגור שם.
החדרים נקיים מאד ונוחים. לא מדהימים ביופיים אבל סבירים. מכיוון שאתם לא תסעו לקנות את המקום אז באמת לא חשוב. הסגנון הוא פשוט. יש קמין עצים בחדר האוכל. קר שם פחדדדדדד
בעל הבית נעים נחמד ומאד אוהב לספר להסביר לפטפט וכו`, ולקחת בעצמו את האורחים לטייל וזה מאד נוח.
והנה האתר שלו:
http://www.zimmer.co.il/SiteShow.asp?site_id=817מסעדת נאדים בכפר ראמה
בשולי הכפר לפני הטיפוס יש מסעדה ששייכת לנאדים בכפר ראמה. שם אכלתי מבחר של לפחות 15 סלטים שאחד היה יותר טוב מהשני. איזה רעיונות משגעים. למשל עלי רוקט עם בצל מטוגן ומיץ לימון ופטרוזיליה או נענע... דברים משהו משהו.
קניתי שמן זית שיום קודם סחטו והוא ירוק כהה ומלא חתיכות זיתים וקצת חריף. להתעלף. לא לספר אבל הם נותנים הרבה בשר שם והקטע הזה קצת הפריע לי. חברה שלי הרוויחה מזה בגדול. אבל אני, שלא בניתי על הקטע הבשרי בטיפשותי, נשארתי קצת רעבה בערב.
הייתי צריכה להגיד מראש שאני לא אוכלת בשר ולא חשבתי על זה. חשבתי שיהיה צ'יפס ואורז וכו' אבל לא היה כי אלו שהיו איתי רצו רק בשר וסלטים. אז אכלתי להם יותר מהסלטים. שיתבעו אותי...
בקיצור, זה אומר שצריך להודיע מראש ולתאם.זאב המטפל מוסיף:
בארץ ישראל הישנה (נדמה לי שכפרי הדוזים בכפר רמה גבוהים יותר), יש בו מעין יפה, נוף מדהים לכל כיוון והדרך אליו גלילית מדהימה. יש בו גם מעין יפה הנובע מן הקיר.
עולים על "שביל" עכו - צפת, נוסעים עד הכניסה הראשית לרמה ליד תחנת הדלק, פונים לרמה ועולים בכביש רחב יחסית ישר למעלה בזווית די תלולה. מתפתלים עם הכביש ולא מחמיצים מבטים אל הנוף המדהים של בקעת בית הכרם, כרמיאל, הכרמל והמפרץ, נהנים מהירוק הגלילי המופלא עד לכביש הכניסה לבית ג`אן, פונים ימינה בכביש וממשיכים עד בית ג`אן. כל הדרך הזו מצומת רמה לא יותר מרבע שעה בנסיעה די איטית.
מי שרוצה יכול להמשיך עד לכיש הצפון הישן דרך פקיעין, לקנות סבונים אצל "סבתא ג`מילה" לבקר בבית הכנסת של משפחת זינתי שלא הלכה בגלות מעולם, גם לאחר כשלון המרד הגדול ברומאים. והעיקר, לא לותר על ליווי של מי שמכיר ויודע לספר סיפורים.
הרי הסיפורים נותנים טעם לחיים.קישורים נוספים: