רפובליקת בנענע

וילג' גרין - מסעדה ירושלמית צמחונית
מסעדה בשירות עצמי עם מגוון מאכלים צמחונים, טבעונים ובריאותיים
מאת:עמותת אנונימוס20:7 10-7-2005המסעדה היא דו-קומתית וענקית. מומלץ לשבת בקומה התחתונה, המרווחת יותר והשקטה יותר. גם כאן יש מזנון להגשה עצמית, ועובדי ההגשה מתמצאים במרכיבי המנות ויודעים להפנות למנות הטבעוניות, שמהוות רוב מוחץ מתוך המבחר הגדול והמרשים (14 מנות של בר חם טבעוני). מים קרים נלקחים חופשי מקנקן ענק ולחמים מקמחים מסוגים שונים ניתנים חינם לכל סועד/ת, וכן תוספות קטנות כגון גרעיני חמניות ושמרי בירה.

מנות עיקריות:
מתוך מספר פשטידות (ברוקולי, פטריות ואחרות - משתנה מדי יום) הוזמנה פשטידת ירקות וקארי . למעשה, זו אינה ממש פשטידה - בתוך מעטה בצק פריך מתנמנמים ירקות (זוהו גזר, אפונה, תירס ובצל) בתיבול דומיננטי בסגנון הודי. טעים מאוד, גם אם נוטה להתפורר. קציצת טופו גדולה במעטה בצק וסומסום התקבלה אף היא בהתלהבות.

תוספות:
תוספות נמכרות לפי משקל, ומחירן כ 20 שקלים למנה סבירה של תבשילי קטניות (כגון גרגרי חומוס), דגנים (אורז מלא, חיטה עם פירות יבשים), תפוח-אדמה, בטטה, פסטה מקמח מלא, תבשילי ירקות וירקות טריים לפי בחירה. גם כאן, התוספות סטנדרטיות ברובן, ואם חשקה נפשכם במזון המקורי של המקום - התרכזו במנות העיקריות המעניינות.

קינוחים:
מומלץ פאי תפוחים טבעוני (18 שקלים). יש גם סלט פירות (13 שקלים), נוגט תמרים (2.5 שקלים ליחידה) ויש גם גלידת טופוטי וכן סורבה מתוצרת עצמית.


קישורים נוספים: