רפובליקת בנענע

משוגעת
מסעדה ידידותית באבן גבירול, תל אביב
מאת:מבקרת הפורום12:47 7-10-2004
אני מאוד אוהבת את המסעדה הזאת כי הם מאוד גמישים. הם יוציאו יכניסו ימעיטו במרכיבים לפי בקשה, או יבשלו משהו שלא נמצא בתפריט או יעשו אותו כמו שאת אוהבת.
זה מאוד נוח כשאוכלים בקבוצות גדולות ומעורבות מבחינה קולינרית.
אכלתי קציצות בטטה טעימות עם כרובית אפויה ותפוחי אדמה אפויים שהיו מ-ד-ה-מ-י-ם! כמובן שאכלתי רק רבע ויש לי עוד מלא בבית.
המנות ענקיות!
אחרים לקחו מנות בשריות או מנות טבעוניות או אלכוהול או קפה או קינוח. כל אחד מה שהתאים לו וזה היה מאוד נוח. כל האוכל היה מעולה ללא יוצא מן הכלל ומחולק מאוד בנדיבות.

הדבר שאני הכי אוהבת במסעדה הזאת זה דוקא לא האוכל, אלא האוירה.
קודם כל נתחיל עם השם "משוגעת".... המסעדה הזאת היא מעבר למקום שסתם יושבים בו... אני קבועה שם והמלצרים כבר מכירים ומתענינים.... המלצריות משדרות משהו אחר ממקומות אחרים (תנאי העסקה הוגנים אולי? מי יודע?) הן לובשות את הבגדים של עצמם ולא את השחור המאוס של בתי קפה מתיימרים אחרים. הן לא לובשות סינרים כאילו הן איזה שף... הבר מן של המקום שם מוזיקה מגניבה, כל פעם משהו אחר. יש ערבים שמשמיעים שם מוסיקה אינדיאנית או משהו יפני, או ברברה סטרייסנד :-) או שוטי הנבואה או כל מיני דברים שהאוזן אפילו לא מזהה. באחד הערבים הכי כייפים שלי שם שמו מוסיקה של ביג בנדס... כלי נשימה. היה אדיר.
כמו באוכל גם במוסיקה, לפעמים כיף לטעום משהו קצת אחר שבדרך כלל לא היית שומע. תמיד מוסיקה טובה ולא זבל והברמן שר כשנחה עליו הרוח...

המפיות שמקבלים היושבים בשולחו אף פעם לא באותו הצבע... תמיד אחרי האוכל מקבלים סוכריות מכל מיני סוגים. לא תמיד אותו הסוג. לא אלה שבפנים כתוב השם של המסעדה...
אתמול כשנתנו לנו את הסוכריות לקחתי סוכריה בטעם קולה ומכיוון שאני לא צורכת קוקה קולה או כל סוג אחר של קולה כבר שנים, זה היה טעם זר לי... לא ככה זכרתי את זה...? אולי לקולה התעשיתית יש טעם לוואי מר מסיבות שאינן קשורות לסוכר.

בנוסף מוכרים שם עבודות יד מכל מיני סוגים ומינים. מציגים שם עבודות אומנות שמתחלפות, לפעמים יש דברים מדהימים, לפעמים אבסטרקט, לפעמים נופים או טבע דומם. כל פעם אומן אחר מוצג על הקירות. נראה לי שגם הציורים למכירה. קידום אומנים צעירים זה מאוד לטעמי ומאוד מתאים לחיים העמוסים שלי שלא באמת מאפשרים לי ללכת לגלריה או להרשות לעצמי כספית יותר מדי מוזיאונים. אני אוהבת אומנות ומי פעם לפתוח עיניים ולראות קצת תרבות זה כיף מאוד.
בימים מסוימים בשבוע יש לפעמים איזו אטרקציה כמו קוראת בקפה או גרפולוג (עכשיו בימי רביעי נדמה לי שזה מה שיש).
יש שם גם לוח הודעות מענין שתולים בו מודעות מענינות הרבה יותר מדרוש שותף שלישי... תמיד יש שם "דרושה דוגמנית לצילומים אומנותיים" "דרושים רווקים עם ילדים לתוכנית בערוץ עשר" "לניסוי בנוירולוגיה דרושים משתתפים" "עיסויי קרקפת במחיר מצחיק" (העיסוי לא מצחיק מספיק?) וכל מיני שונים ומשונים....
כשהייתי שם אתמול הייתה מודעה על "דרושים בתים מאמצים לכלבים שעתידים לסייע למוגבלים, נכים ומפגרים לתקופה של 6 חודש עד..."

בתפריט שלהם יש מאות מנות והאלכוהול מעולה (אני לא שותה אבל מספרים) והם קוראים למנות לפעמים על שם האדם שהיה מבקש את המנה ובסוף הוחלט פשוט להכניס אותה לתפריט כדי שכולם יוכלו להנות :-)
ככה נוצרו "המשקה של נגה לאיחוי לבבות שבורים" "פסטה עופר" ועוד כל מיני מנות שאנשים בקשו שיכינו בשבילם והפכו לנחלת הכלל.

מקום כייפי כייפי.
המון אפשרויות לצמחונים ומקום ידידותי וקשוב שיסכים גם לטבען מנות בלי להניד עפעף.
אם אני לא טועה יש גם חלב סויה וכו` מקום שאומרים בו "טבעונות" והם לא מתקפלים על הרצפה בהלם. שמעו עליכם...
בעיני זו ממש מסעדה מומלצת וחבל שאין עוד מסעדות שמתנהגות ככה.קישורים נוספים: