רפובליקת בנענע

מוצרי נקיון ויופי טבעוניים
כתבה ראשונה בסדרה
מאת:Kooks 22:3 28-8-2004
למה לא להשתמש במוצרי ניקיון, יופי והגיינה אישית קונבנציונליים?
האמת, שאין ממש סיבה כן להשתמש בהם... הם מלאים בכימיקלים שמזיקים לנו ולסביבה, והיא בתורה שוב מזיקה לנו ולבעלי החיים. מוצרים רבים מאוד נוסו על בעלי חיים ומוצרים רבים מכילים רכיבים מן החי – שומן חיות, עצמות טחונות, עור מורתח ושאר דברים נחמדים איתם חופפים את הראש ומנקים את הכיריים.
ככל שאני קוראת יותר ולומדת יותר, אני אוהבת פחות את מה שאני לומדת - ובמיוחד על מה שקורה בבית. - גם אם לא אוכלים בשר, ביצים, חלב וכל השאר - הרבה ממוצרי הניקיון וההיגיינה האישית מלאים בשומן חיות ורכיבים אחרים מן החי והמון המון המון המון כימיקלים שמזיקים לעולם הזה ולנו ולבעלי החיים שמאכלסים אותו באותו הזמן.
אז הנה המתכונים למוצרים שלא יזיקו לכם ולסביבה ואינם כרוכים בסבל והרג: איך להכין מוצרי ניקיון, טיפוח והיגיינה אישית, מספרים ומאתרי אינטרנט שונים.

ניקוי כללי:
*חומץ עם מלח טוב לניקוי משטחים (כמו דלפקים וכו`)
*לניקוי משטחים במטבח ובחדר האמבטיה קצת סודה לשתייה וחומץ על מטלית לחה.

נגד ריחות לא נעימים:
*לשים בחדר כלי עם מעט חומץ בתוכו – חומץ מעלים ריחות לא נעימים
*הרתח/י כפית חומץ עם כוס מים כדי לנטרל ריחות בישול לא נעימים
*סודה לשתיים סופגת ריחות לא נעימים מצוין
*להרתיח צפורן וקנמון

לנקות כתמים מצבעים (CRAYON):
*אפשר לנקות קריון ("צבעי פנדה") מהרצפה או שולחנות עם מטלית לחה ומעט משחת שיניים – לא לעשות את זה על משטחים שאינם חלקים או טפטים!!!

כתמים שומניים:
*לפזר מלח – מלח סופג שומן

ניקוי תנורים:
*כאשר התנור עדיין חם, לפזר מלח באיזורים שומניים. אם רוצים לנקות איזורים יבשים, יש קודם להרטיב מעט את האיזור לפני שמפזרים מלח. כשזה מתקרר לגרד את השומן ולשטוף.
*לאיזורים שומניים להשפריץ מים או מים עם חומץ ולשים שכבה של סודה לאפייה. לנקות בעדינות עם צמר פלדה עדין, לנגב, לשטוף עם מים ולנגב עד לייבוש.

ניקוי אסלות:
*לפזר סודה לשתייה באסלה, אז להשפריץ חומץ ולנקות עם מברשת אסלות – א-ס-ו-ר לערבב את זה עם חומר ניקוי קנוי – הערבוב יגרום ליצירת אדים רעילים!!

ניקוי חלונות:
*להשפריץ כמות שווה של חומץ ומים מעורבבים ולנגב עם נייר עיתון.

דברים שאפשר לעשות עם חומץ:
*דוחה נמלים – להשפריץ בכניסה לבית ולחלונות.
*מרחיק חתולים – לשים איפה שאתם לא רוצים את החתול/ה
*מרגיע עקיצת מדוזה
*מרגעי עור יבש ומגרד – להוסיף שתי כפות למי האמבטיה
*מוריד כתמים מהידיים


מוצרי יופי והגיינה:
הורג חצ`קונים: לשים מעט שום טרי כתוש על החצ`קון ולהשאיר ל-15 דק` ואז לשטוף עם מטלית לחה חמה – אזהרה – זה מסריח ויסריח עוד יותר אחרי שמורידים – אז לא לשים לפני שיוצאים לפגוש מישהו או מישהי שאתם רוצים אי פעם לראות שוב!!

מוחק שקיות: כדי להפטר משקיות שחורות מתחת לעיניים גרד/י תפוח אדמה טרי, עטפ/י במגבת מטבח דקה ושימ/י על עיניים עצומות ל-15-20 דק`. נגב/י עם מים קרים ושימ/י קרם עיניים.

טיפול נגד קשקשים: במיכל נקי ויבש ערבב/י 2 כפות חומץ תפוחים, 2 כפות מים ו-2 כפות שמן זית או שמן פשתן. סגר/י היטב וערבב/י עד שזה מעורבב היטב. לעסות על הראש ולהשאיר ל-15-20 דקות ולשטוף עם שמפו.

משחת שיניים: לערבב כף אבקת סודה, רבע כפית קינמון וטיפה אחת של שמן עץ התה (לא חובה) – לערבב את כולם ביחד וקבלו משחת שיניים מעט חריפה שתשמור לכם על שיניים לבנות והבל פה נעים!

שמפו:
5 שקיקי תה בריח הרצוי (קמומיל או מנטה מצוין!)
4 כפות של פתיתי סבון טהור
כפית וחצי כף גליצרין צמחוני (יש הרבה גליצרין שמיוצר מן החי!)
לשים את שקיות התה עם כוס וחצי מים רותחים ל-12 דקות. להוציא את התיונים ולשים את הסבון והגליצרין – ויש לכם שמפו בלי כימיקלים מיותרים ושומן חיות!!

סבון נוזלי:
כוס שמפו ללא ריח (אפשר להכין פשוט בלי התה)
חצי כוס מים
כף וחצי מלח
12-15 טיפות של שמן ריחני בריח הרצוי (כמו אלו ששמים במבער במים עם נר מתחתם בשביל ריח נעים בחדר)
קודם לערבב את השמפו והמים ואז להוסיף את המלח וטיפות השמן הריחני ויש לכם סבון!!בשבוע הבא: כל השימושים לחומץ, ולסיום - מוצרי יופי, טיפוח והגיינה טבעיים.


קישורים נוספים: